Ürün Detayı

Paket Tipi Hijyenik Klima Santralleri


Ürün Kodu: 1653
Fiyat: Girilmedi

Paket Tipi Hijyenik Klima Santralleri

Paket Tip Hijyenik Klima Santralleri tıp teknolojisinde hijyenik mahalleri ve temiz oda gereksinimlerini karşılamak amacı ile geliştirilmiştir. Paket Tip Hijyenik Klima Santralleri kullanım yerleri bakımından hassas ve steril şartlar gerektiren, ameliyathane, temiz oda, gıda, hava savunma, uzay ve havacılık endüstrileri ile ilaç ve kimya endüstrilerinde ayrıca buna benzer steril uygulamaların yapıldığı hijyen koşullarının gerekli olduğu endüstrilerin tamamında hava ihtiyaçlarını, pozitif veya negatif basınç gereksinimlerini sağlamak amacı ile kullanılmaktadır.

Paket Tip Hijyenik Klima Santralleri, hijyenik klima santrali ve soğutma grubunu tek bir cihazda birleştirip avantajlı bir çözüm sunmaktadır. Projelere uyum sağlayabilmesi için, DX ünite ile istenildiğinde ise sulu serpantin ile kullanılabilmekte olup kondenser ve kompresör grubu cihazın içerisinde yada harici olarak imal edilebilmektedir.

 • Ameliyathanelerde anestezi sırasında açığa çıkan gazların ve diğer sebeplerden kaynaklanan kirlenmelerin taze hava sayesinde temizlenmesini,
 • Taze hava ile ortama taşınabilecek kirlenme unsurlarının hepa filtre öncesinde yüksek oranda filtrelenmesini
 • Üfleme ve emiş hava debilerinin ayarlanabilmesi sayesinde ortamın pozitif basınçta tutularak yan hacimlerden kaynaklanabilecek kirlenmenin önlenmesini
 • Septik mahallerin negatif basınçta tutularak çevre mahallere mikrobik geçişlerin engellenmesini
 • Ortamın sıcaklık ve nem değerlerinin istenilen hassasiyette tutulmasını sağlamaktadır.
 • Hijyenik seriye özel tasarlanmış K profil ve çelik karkas ile cihaz içerisinde pürüzsüz bir yüzey.
 • İç cidarları tamamen 304 kalite paslanmaz sacdan kaplı paneller.
 • Paslanmaz sacdan imal edilmiş filtre ve batarya kızakları.
 • G4(PANEL) , F7 ve F9(COMPACT) sınıfında filtreler
 • Kolektörleri bakır borudan imal edilmiş, lamelleri epoksi ile kaplanmış ısıtma ve DX soğutma serpantinleri.
 • Fan, filtre ve nemlendirici hücrelerinde gözetleme camı ve aydınlatma armatürleri.
 • Direk akuple NİCOTRA plug fanlar.
 • Yüksek verimli SCROLL kompresörler.
 • Buharlı nemlendiriciler.
 • Alüminyum hava damperleri

paket-tipi-hijyenik-klima-001paket-tipi-hijyenik-klima-002Paket Tip Hijyenik Klima SantraliPaket Tip Hijyenik Klima SantraliPaket Tip Hijyenik Klima SantraliPaket Tip Hijyenik Klima Santrali sıkça sorulan sorularpaket-tipi-hijyenik-klima-007paket-tipi-hijyenik-klima-008Paket tip hijyenik klima santrali kullanım kılavuzu bakım montaj bilgisipaket-tipi-hijyenik-klima-010paket-tipi-hijyenik-klima-011

GÖVDE YAPISI

KARKAS

Hücre iskeleti , özel çekilmiş çelik profil ve bu profillere uygun özel dizayn edilmiş köşe ekipmanlarından oluşmaktadır.Hijyenik seriler için tasarlanmış profiller, santral iç basınç kayıplarının minimize edilmesi ve herhangi bir pislik birikimine yol açmaması için pürüzsüz, girinti ve çıkıntısız bir iç yüzey oluşturmaktadır.

PANEL

Gövdeyi oluşturan paneller çift cidardan oluşmaktadır. Panellerin dış yüzeyi elektrostatik toz boyalı 1 mm kalınlığında galvaniz sac, iç yüzeyi ise paslanmaz 1 mm kalınlığında sacdan oluşmaktadır.

Panellerde kullanılan çift kat sac patentli K PROFİL ile birbirine irtibatlandırılmış ve iki cidar arasında ısı ve ses izolasyonu sağlaması için 70 kg/m3 yoğunluğunda ve 50 mm kalınlığında taş yünü kullanılmıştır.

Paneller özel contalar kullanılarak karkas üzerine oturtularak, sızdırmalık sağlanmış ve iç kısımda girintisiz-çıkıntısız bir yüzey oluşturmaktadır.

FANLAR

Santral içerisinde kolay temizlenebilir olması ve devir kontrolüne uygun olması nedeniyle salyangozsuz, geriye eğik, statik ve dinamik balansı ayarlanmış, sessiz ve yüksek verimli NICOTRA marka plug fanlar kullanılmıştır.

Motor fan rotoruna direk olarak bağlanmıştır. Böylelikle aktarma elemanlarından kaynakl güç kaybı önlenmiş, kayış kirliliği ve kopma riski ortadan kaldırılmıştır. Fan devri ile motor devri aynı olduğu için debi kontrolü bu fanlarda frekans kontrolü ile sağlanmaktadır.

Fanların tahriki için 380 Volt / 50 Hz. Asenkron IP 55 koruma sınıfında ve F izolasyon sınıfında motorlar kullanılmaktadır.

 

 

 

HAVA DAMPERLERİ

Taze hava ve egzost havası girişlerinde hava ayarı için kullanılan damperler, çift cidarlı ve minimum direnç gösteren, aerodinamik yapıda, pürüzsüz aluminyum kanat profillerinden oluşmaktadır.

Kanat kenarları ile çerçevelerde sızdırmazlık contası kullanılmaktadır. Steril mahale bağlı hava damperlerinde yay geri dönüşlü on/off damper servo motorları kullanılmaktadır.

 

 

FİLTRELER

Taze hava girişinde G-3 sınıfı panel filtre, ikinci kademe olarak F-7 sınıfında torba filtre ve son kademe olarak cihaz çıkışında F-9 sınıfında compact filtre kullanılmaktadır.

Yüksek toz tutabilme kapasitesine sahip bu filtreler sızdırmazlığı ve sürekliliğini sağlamak amacıyla özel olarak tasarlanmış contalı ve sıkıştırmalı filtre kızakları ile kullanılmaktadır.

Filtre kirliliklerini takip edebilmek için fark basınç presostatları kullanılmıştır.

 

 

SOĞUTUCU VE ISITICI SERPANTİNLER

Soğutucular bakır boru ve üzeri epoksi kaplı aluminyum kanatlardan oluşmaktadır. Kollektör boruları da yoğuşmada oluşabilecek korozyona karşı bakırdan imal edilmektedir.

Bağlantıları sökülüp rahatça dışarı çıkartılarak servis verilebilecek şekilde kızaklar üzerine yerleştirilmiştir. Tüm by-pass sacları ve kızaklar paslanmaz sacdan yapılmıştır.

 

 

 

BUHARLI NEMLENDİRİCİLER

Elektroboylerli standart oransal nemlendirme üniteleri kullanılmaktadır.Kullanılan nem sensörleri ile ortamın istenen nem oranı sağlanmaktadır.

 

 

KOMPRESÖR

Soğutma kapasitesi, hava debisi ve mahal ihtiyacına uygun olarak belirlenmektedir. Sessiz ve titreşimsiz çalışması, kayıplarının düşük olması, yüksek verimli olması nedeniyle scroll tip komprsörler kullanılmaktadır.

Soğutucu akışkan olarak R407C kullanılmaktadır.

 

 

KONDENSER

Soğutma kapasitesi, hava debisi ve mahal ihtiyacına uygun olarak belirlenmektedir. Harici olarak dış mahale yerleştirilip kullanılmaya uygun olarak tasarlanmıştır.

Soğutucu akışkan olarak R407C kullanılmaktadır.

 

 

OTOMASYON VE ÇALIŞMA PRENSİBİ

PLC, elektrik panosu ve otomatik kontrol ekipmanları ile hijyenik ortam içerisinde ihtiyaç duyulan filtrelenmiş havanın sıcaklığının, neminin, pozitif ve negatif basınç değerlerinin dengelenmesi sağlanmaktadır.

Ortamın ihtiyaç değerlerine göre set edilmiş değerlere gelene kadar cihaz, sensörlerden aldığı bilgileri yorumlayarak rejim değişikliğine devam eder.

• Frekans Kontrollü

• Touch Screen Panel

• 0 – % 100 nem ve ısı kontrolü

• 0 – % 100 otomatik hava debisi kontrolü

• Oransal Isı Kontrolü

• PID , PLC Çalışma Mantığı

• MCC, DCC Kumanda Panosu ile komple


Tags: Demo Etiket,